Ručné sieťotlačové zariadenie, možnosť využitia sieťovín s rôznou lineatúrou, rozlíšnenie tlačených štruktúr od 100-150 μm s hrúbkou vrstiev od cca 100 nm.
Zariadenie pracujúce v systéme kužel - doska, valec - valec. Meranie tokových krivek v závislosti od šmykovej rýchlosti v rozsahu cca 20 po 3000 s-1. Možnosť kontroly vplyvu teploty.
Zariadenie pre urýchlené svetelné stárnutie s Xe výbojkou, včítane simulácie poveternostných podmienok (teplota, vlhkosť), podľa zodpovedajúcich noriem ASTM, ISO, DIN a SAE, pre exteriér aj interiér.
Prenosný spektrometer s PC, rôzne transmisné a reflexné techniky merania: jednoduchá transmisia, jednoduchý a difúzny odraz v rôznych geometriách, meranie emisných spektier, spektrálne kolorimetrické merania.
Polarizačný a fluorescenčný mikroskop s digitálnou kamerou. Snímanie v reflexnom a transmisnom móde; bez alebo s polarizačnými filtrami; s kolmým, bočným alebo externým osvetlením, resp. s UV expozíciou ako fluorescenčný mikroskop.
Kompletné vybavenie pre meranie transmisných a odrazových spektier rôznych povrchov na makro a mikro-úrovni, sp. rozsah: 7000-400 1/cm, techniky: ATR s diamantom a Ge kryštálom, HATR, spekulárny a difúzny (DRIFT) odraz, fotoakustický detektor.
Ramanov optovláknový spektrofotometer je zariadenie, primárne určené na meranie v teréne. Zariadenie môže byť napájané akumulátormi. K dispozícii sú transportné (odolné) kufre. Súčasťou je stolček – uchytenie sondy do držiaka, alebo prepojenie s mikroskopom s 20x zväčšením. Mikroskopovú hlavu je možné upevniť na statív s motorizovaným ovládaním – na rameno s kamerou pre presné zmeranie konkrétneho miesta vzorky (horizontálne alebo vertikálne umiestnených). Základná jednotka je vo dvoch vyhotoveniach: 532 a 785 nm laser. Dĺžka optického vlákna so sondou je 5 metrov. Namerané výsledky sú kompatibilné so softwarom OMNIC (knižnice a úpravy). Meranie jedného spektra trvá rádovo sekundy. Metóda je nedeštruktívna pri správnom nastavení intenzity lasera. Nie je obmedzenie veľkosti vzorky. Dokonca je možné merať v hĺbke, bez nástavca – pod lakom, laminovacou fóliou atď. Prístroj je majetkom Slovenskej národnej galérie…
Ramanova spektroskopia je doplnkom k infračervenej spektroskopii. Umožňuje skúmať zloženie vrstiev lakov, náterov, podkladov, vzoriek nízkych koncentrácií a množstiev, povahy najmä organickej ale aj anorganickej. Vzorku je ideálne upevniť na kovový nosič, ktorý je umiestnený na pohyblivom stolčeku. Preto sú rozmery vzorky obmedzené (rádovo v jednotkách centimetrov). Ramanove zariadenie je definované použitým laserom, ktorý má vplyv na to, či bude spektrum interpretovateľné alebo ovplyvnené inými fyzikálnymi vplyvmi ako je napr. fluorescencia. K dispozícií sú lasery s vlnovou dĺžkou 532, 633 a 780 nm. Pre interpretáciu spektier sú nápomocné digitálne knižnice veľkého počtu chemických zlúčenín. Prístroj je majetkom Slovenskej národnej galérie a je dlhodobo umiestnený na FCHPT STU v rámci spolupráce na výskume a vzdelávaní medzi FCHPT STU a SNG, zastrešenej Zmluvou o spolupráci z r. 2020.